konuya girmeden önce hepinize selam ! sizi çok özledim yazar arkadaşlarım, bir süredir üniversite giriş sınavlarıma hazırlanıyorum. yalan yok, boş vaktim oldu ama üşendim ve buraya konu açmak yerine gidip arkadaşım ile don't starve together oynadım. ama merak etmeyin, geri döndüm ! fazla uzun tutmadan başlayayım en iyisi.

bildiğiniz üzere youtube rewind şu anda 17 milyon disslike ile ile youtube'un en fazla disslike alan videosu oldu. açıkçası şaşırdım, çünkü youtube'un en çok izlenen videosu wiz khalifa'nın see you again şarkısı ve o şarkı bile 830 bin disslike almış. sevilmemesinin sebebi çok açık ki eski rewind videolarının tadını verememesi. gerçekten 2018 sadece fortnite ve kamp ateşi hikayelerinden mi ibaretti ? değildi. ama bu tadı yansıtamadılar ve hak ettilerini aldılar. 2019 rewind'a gelecek olursak. videonun başında şu söz geçiyor:
"youtube rewind 2018. platformun en çok disslike alan videosu. şimdi ise bir rekor için geliyoruz."

videonun beğeni sayılarına bakın, kırsa kırsa rewind 2018'in disslike rekorunu kırar. çünkü yine istediğimiz tadı vermediler. rewind 2019'un içeriği ne biliyor musunuz ? farklı kategorilerde en çok izlenen videoları koymuşlar. gerçekten koskoca bir yılın özeti bu muydu ? ben açıkçası böyle düşünmüyorum. tesla'nın cybertruck'ı mesela. ilk yüksek çözünürlüklü karadeliğin fotoğrafının çekilmesi ya da ? veya başka trendler. bunlar sadece birkaçı. eski rewind böyle miydi. açıkçası 2015 rewind'ının tadını hiçbir rewind veremedi. fazla konuşacak bir şey yok aslında. ne diyelim 2020'de daha çok beğenebileceğimiz bir şeyle karşımıza çıkarsınız umarım. ve video başlangıcında biz izleyicilere giydiriyorlar sanırım. çünkü videonun başında ayriyetten:
"2018'de biz bir şey yaptık ve beğenmediniz. şimdi 2019'da siz ne yapmışsınız bakalım." kişiden kişiye değişir ve bana alaycı ve itici geldi .

ve enes batur'u ülkemizi temsil ettiği için teşekkür ediyorum şahsen.
iyi geceler. yorumlarınızı bekliyorum.
ülkemizde popüler youtuber enes batur olayına sadece türkler takılmıştır ve ön yargı oluşturmuş olabilir fakat ama şu videoda dünya çapında da enes batur'a ne kadar tepki olduğunu, binlerce yabancı insanın da sadece enes batur var diye videoya dislike attıgını ve kendisinin çaldığı videolarla orijinal videolar arasındaki karşılaştırmalarına gelen tepkileri görebilirsiniz.

Adam 11 m aboneye sahip olmasına rağmen reynmen fanları tarafından ateş püskürtülüyor.
destek yok adama karşı enes batur türkiyenin en büyük youtuberidir kabul edin
7.5 milyon insan disslike verdiyse bir bildikleri vardır diye sürü psikolojisine kapılıp disslike atıp çıktığım video.
tam olarak malum youtuber’in olduğu saniyede dislike atarak görevimi tamamladığım rezalet ötesi video.