evet başlığı doğru okudun :) dilenmesi. yeni teknik kanka, sanal alemden dilenme. dünde abone olmanın saçma olmadığını söylemiştim, açıklayayım;

twitchde bar açma kısmı var, eskiden sadece ekipmanlar için açılırdı. haklı bir biçimde çünkü o zamanlar bu işe parayla bakan az kişi vardı lakin; bir sektör büyüdükçe tuttukça o sektörde konu sadece para oluyor. izleyiciler olarak görevimiz. bizi bir para basma makinesi haline getirmemeleri.

bar açan yayıncı varsa(özel nedenler engelli vs.) hariç prim vermeyin rica ediyorum. para benim sanane lan diyorsunuz, haklısın ama unuttuğun bir şey var. sen o parayı o kişiye attığın an, olaylar başka olmaya başlıyor. mesela örnek.

"1000 tl attın" bu adamın masrafı "50 tl idi." baktı geliyor "masrafını 400 500 e çıkaracak". sonra sende para yok atamadın . diyecekki "abone filan olun ya." "prime duydunuz mu?". ne biliyim. "bu ara çok sıkıntıdayım abi kazanamıyoruz filan". bla bla bla. anladın mı. kendi elinle bir canavar besliyorsun farkında değilsin. bu bütün yayıncılar için geçerli değil tabi.

yayıncılar bizi artık para basma makinesi olarak görüyor bunun farkına varın artık. lütfen şımartmayın. hak eden yayıncılarda şöyle açıklayayım.

açtın yayını adam örnek 1000 izleniyor sadece oyununa bakıyor 3 5 abone gelmiş diyelim okuyup tekrar oyununa devam ediyor baktın hiç gelmiyor gelmeyinceye kadar oyun oynuyor video izliyor vs. bu adam sabırlı bu adam gerçekten bu işi meslek olarak görüyor. eğer zaten öyle bir niyeti varsa belli eder yakın zamanda. dilenen için örnek

abi samsung s9 alacam bar açtım hadi toplayalım, ruj alacam, kısaca yayınına işe yaramayan şeyler gördüğünde çarpıla kardeşim.

evet bu platform yayıncıların ekmek kapısı ama. şu şekilde düşün bazı yayıncılar süte su katıyor bee çok belli kanmayın ne olur. ona atacağına başka yayıncıları gez bak onlara atarsın. oda olmadı camiye at.bide bunun kadın versiyonu var.

Ne dersek diyelim.Ne yorum yaparsak yapalım. Değişmeyecek tek şey varki. Dişiligini kullanmadan yayın yapanlar bir kenara. bunlara prim verenler bitmedikçe yayın yapmaya devam edecekler. sex her zaman satar mantığıyla hareket edenlere karşı prim vermememiz lazım. suç o yayını yapan kişi de varsa da izleyenlerde de var. hani abone olmayı saçma bulmamıştım, işte bu tür kişilere olanlara saçma buluyorum. çekiliş yok, her hangi bir artı verilmiyor. sırf sol tarafta veya sağ tarafta yazan "sub 5/0 dans" gibi yazdığı için abone oluyorlar.bu saçma işte.

not: sadece yayıncı değil sende suçlusun..

Dilenen yayıncı gülsah kaya mı desem bilemedim.

Yada evonmoss ?

Ya abi kısacası kişiliğini unutup bedenini sergileyen herkez dilencidir.