üst not: spoiler yememek için, verdiğim linklere tıklayarak ister özet, ister full maçı izleyebilirsiniz.

ryl-sup full ryl-sup özet

Royal Youth(0) vs SuperMassive(1)

sup yeni kadrosu ile ne kadar güçlü olabileceğini bu maç ile kanıtlamış oldu. bireysel bir üstünlük yaşanmamış olmasa bile, takım savaşında ne kadar uyumlu olduklarını gösterdiler. ryl tarafında ise yeni olan ormancıları "Sevi9" acemi olmasının çok zararı olduğu açık. çok fazla bireysel hatalar yaparak en kritik anlarda maçı elleriyle verdi. çok üstüne gitmemek lazım sonuçta alışkın değil. temennim iyi bir lig geçirmesi... bu maç hayal kırıklığı oldu, çok sıkıcı geçti. benim hayalim güzel rekabetti ama malesef olmadı.

dark passage(1) vs İstanbul Wildcats(0)

dp-iw full dp-iw özet

dp-iw dengede geçti. fakat dpnin makro görevleri iyi domine etmesi ile oyun kontrolünü ele almaya başladı. aslında dp maçın kararını verdi diyebilirim,çünkü dp karar alıyor iw ise bu karara karşılık veriyor olarak devam etti. bireysel olarak bir fark gözükmese bile 26 dk da mf nin yakalanması ile katliam geldi ve ilginç bir şekilde maç erken bitti.

fb-5r full fb-5r özet

fenerbahçe e-spor(1) vs 5 ronin(0)

bu maç seçim yasaklama ekranında fener çok büyük üstünlük sağladı. aslında maç daha erken bitebilirdi fakat, üst koridora yapılan kule altı baskınında "mojito"nun faillemesi ile kule altından başarısız çıkıp bide üstüne 2 kill vermeleri sonucu yavaşlattı. "mojito" ara verdikten sonra iyi bir ivme ile tekrar geri dönüş yaptı. crew da kötü bir sezon geçirdi. koşup ölmesi ile meşhurdur. bu lig güzel bir performans gösterecek gibi. bireysel olarak "hirit" in yeni çıkan şampiyon sett ile attığı ultiler ve koridorda iyi bir üstünlük yakalayarak aslında maçı da taşımış oldu. fener takım savaşı olarak biraz eksikliklere sahip. mf nin free ultiler atması, tam olarak kordine olamamaları gibi durumlar maçın uzamasına sebep olan bir diğer unsur. 5 ronin daha oturamamış bir takım. ilerideki maçlarda daha çok çalışarak güzel bir takım ruhu oturtmaları mümkün. oyuncu olarak güzel bir takım gibi görünüyor. takım savaşlarında çok etkili olamamalarına rağmen ezici bir maç geçirmediler.


bjk-gal full bjk-gal özet

Beşiktaş(0) vs GALAKTICOS(1)

seçim yasaklamada çok güzel bir comp kuran gal, mf,jarvan ve leona kombosu ile güzel bir takım savaşları geçirdiler. bunu yapmak için iyi bir iletişim ve takip etme gerektirir. bunu başarmaları sayesinde galakticos un güzel bir takım uyumu oluşturduğunu görmüş oluyoruz. acemi oyunculara sahip olsa bile güzel bir takım uyumu olmaları, rekabet olabilir özellikle supa karşı. bireysel olarak "trix" ve "xkenzuke" iyi bir pozisyon alarak takım savaşlarında etkili oldu. "emtest" ise iyi oyun takibi ile galibiyeti sırtladı diyebilirim.

ilk hafta sup vs ryl hayal kırıklığı dışında güzel rekabet ve takım savaşları oldu. bu serilerde Team Aurora görmememizin sebebi, galatasarayın lig dışında kalma sebebi ile her hafta bir takım serilerde olmayacak. planlanan 5v5 olduğu için böyle bir değişikliğe gitmişler. bakalım yarın Team Aurora sup karşısında umarım güzel bir maç geçirir. sup bence bu mevsim kesin şampiyon olacak gibi. sağlam bir kadroya sahip olmaları ve tecrübeli oyuncuları olması, royal maçında çok büyük etki sağladı. bakalım inş rekabetli geçecek bir lol espor olması dileği ile...