Şu bir gerçektir ki, savaşlarda bile sayı fazlalığı kimde ise o savaşı kazanmaya en yakın odur.

Mafya derken izleyici ve etrafında olan yayıncı fazlalığı ile oluşan hadise. Şunu çok iyi görmek gerekir ki, bir adamın ağzından çıkan sözle diğer yayıncıları linç edecek bir tayfa oluşturması,sanki savaş var ve bu savaşta o linç ettikleri düşman gibi algılayan bir kitle var. Bunun farkında olan kişi bu kitleyi kullanıp kime saldırmak istiyorsa ima edip o kitleyi üstüne salıyor. Ardından yayıncı şikayet ederse onların anasına bacısına sövüp sanki kızmış edası gösteriyor.

Bakın her yayıncı bilir kendisine bağlı fanboyların olduğunu. Bu çoğunluk kimde ise onun ağzından çıkacak sözle, desturla ya çökertir yada yükseltir. Unutmayın ki kendi emekleri ile değil desturla 5 6 hatta 10 k lara kadar çıkan yayıncılar var . işte bu adamlar 6-7 senelik yayıncılara kafa tutabiliyor. Sonrasında oluşan dramalar ve primler haddi hesabı kalmıyor.

Yayıncı kalitesiz kitleside kalitesiz. Bir mafya olarak bakmasak bile bunun yapıldığını görmüyecek kadar yobazlaşmış kitlesi olmasıda beni derinden üzüyor. Kendilerine koyun dememin sebebide bu .

Adam ne dese chat haklısın yazıyor olum ya. Bir kişi erkek olup hayır desin ya. Beyninizi siz yönetin o değil. Ek olarak bu adam kitlesinin yaşı yüksek olduğunu vurguluyor. Allah aşkına yüksek kitle aklı başındadır en azından bir şeyleri anlar,bu adamın kitlesi hiç anlamıyor.

raufbaba, oyunzade, kendinemüzisyen ,holmes,toqtir ve daha sayabileceğim bir sürü adam söyleyin bana kim bunlar? arkadaşlar bakın bilmiyorum olayı idrak edebiliyor musunuz ?

evinde 2-3 hafta kalan adamı yayıncı yaptığını biliyor musunuz ? buyrun bakın kanalı

twitch türkiyenin sahibi bir nevi başkanı jahreindir. istediği herkesi ama herkesi aylık en az 5k dolar kazanan birine dönüştürebilir. istediği herkesi kitle sahibi yapabilir. istediği zamanda o adamın yayını bok edip izleyicilerini sömürebilir.

not: oha lan abarttın ne diyorsun ? cinayet mi işliyor mk ? gibi düşünceler kuracağınızı biliyorum. yaşanan olaylara ve bunun sonuçlarına göz atarsanız, yazdıklarımla eşleşeceğini göreceksiniz.