Konuyu "Sonu geldi" demek yerine "B*ku çıktı" desek daha mantıklı olur :) başlığı b*ku çıktı diye açmak ne kadar mantıklı olur sizce :D neyse konuya dönelim

İlk nesil yayıncılar bu işe başlarken yeteneklerini gösterme amaçlı yayın yaptıklarını 6 7 yıldır twitch camiasında bulunanlar bilir.

Yeni nesil yayıncılarımız,yeteneklerini göstermekten çok popüler olmak için yayın açtıkları aşikar.
Belli bir zaman içerisinde twitch Türkiye'nin izleyicisi arttı.Bu artışla beraber ilk nesil yayıncıların çok izlenip ve para kazanmaya başladıkları görüldü. Buda biraz yetenekli,belirli bir internete ,bir takım aksesulara ve konuşmasını bilen abiler-ablalar bu işin getiri olduğunu düşündükleri için,yayın açmalara başladılar.

Dediğim gibi araya da popülerlik girince, dediler ki "Twitch açıp ünlü olalım para kazanalım"... Elbette iyi bir şey kötü değil... Ama bir eksikleri var ki oda ;
Bu işi yaparken izleyicileri objeleştirmeleri oldu.

Dilenmeler başladı. "Hadi ya abone olun destek için" gibi gibi... Yahu sen esnaf mısın ? "Buyur abi içerde aile salonumuz var " demediğin kalıyor. İzleyiciler senin müşterin ama onlar masada oturuyorlar senden içerik sunmanı bekliyorlar.

Hadi geç onları. Yapılan eleştirilere ettikleri küfürler ne olacak ? Hadi onuda geç. Bir video izlerken tanımadığı bilmediği kişilere sövüp saymaları ? Hadi onuda geç. Küçük çocukları kötüleyip izleyici kitlesinin ortalaması 14-15 yaş olması ? Hadi onuda geç. G*tlerinin tavan yapıp herkesi eziklemeleri ? Hadi hepsini geç. Yayın açanların 'u neden artık izleyici çoğaltmak için prim,drama ve kavga çıkarıyor.

Eğer bir konuda para varsa o işte hile ve hurda dönüyor artık. Yemin ederim ben 360 p li yayınları özlüyorum. Ben eski neco,jahrein,panda gibi gibi ilk nesil yayıncıların ilk hallerini özlüyorum. Ne kadar içten ve samimiyetlilerdi. Şuanda artık onu göremiyorum...

Yeni ünlenmiş yayıncıları ayrı bir gıcığım. Havalanmaktan ayakları yere basmıyor. 400-500 izleninceye kadar herkese cevap . 1-5 k arası olunca kimseyi takmama ve sadece abonelere,bağışlara odaklanma.

artık eski twitch bitti gençler galiba. benim için twitch defteri kapanmak üzere. bide facebooka geçen bazı takip ettiğim yayıncılarda geçince. twitch bitmez ama oyun anlamında elini ayağını çekiyor gibi...

twitch batmaz emin ol :) ben gördüğüm tespit ettiklerimi yazıyorum sadece. yalansa biri çıkıp aksini iddaa etsin ... ben biraz da duygusal yaklaşıyorum.