Arkdaslar twitch gerçekten canlı yayın anlamında güzel bir platformdur lakin bazı insanlar çok kötüler bakin eğer bi twitch hesabı açacaksanız 1 şeye dikkat edin kiminle olucaginiza bi tarafta jahrain diğee tarafta unlostv siz bana bu yayinci kimden diye sorun ben söylerim mesela wtcn kesinlike jahrainle kendine muzisyen jahrain elwind jahrain holmes jahrainden unlosttakiler berk rip tepe alptv semizotu ihbindirencan enesbatur mervan (zeon istisnai) bunlardir neden kavgalilar derseniz zaminda jahrain wolfteamle dalga geciyor ve unlost ona telif atiyor cunku zaminda wolfteamde calismis buda sen bana neden telif attin diye dava actin diye geri buna atiyor kavga başliyorr aga enes baturda jahrain noobsun kurt adamlardan dava yedin diye sarki yapiyoduya onun da nedeni budur şimdi siz hangi takimlisiniz jaho mu unlost mu (dipnot. Yazar unlostvnin herseyini bildigi icin sonuna kadar unlostcudur)
bir şey döndüğü yoktur. olaylar zaten ortada. twitch.tv yi senelerdir izliyorum. kim kiminle nasıl kavga etmiş, kime kime sövmüş, kim kime prim kasıyor, kim nasıl buralara geldi yüzde:80 ini bilirim...

çoğu kişi hatırlamaz. youtuber lardan prim kasılan dönemleri de biliyorum. youtubenin oyunlardan elini ayağını çekip bütün herkesin twitche yönelme zamanını da bilirim.

bu platformda o kadar gerkesiz dramalar yaşanmıştır ki. anakininden nefret etsem de o çocuğun bağırmalarını normal karşılıyorum. çünkü o zamanlar ünlü olmak için büyük bir yayıncı ile yayın yapman yetmediği gibi iyi bir aksesuara sahip olman bile kurtarmaz çünkü izlemeler azdı. yani twitch izleyicisi oldukça düşüktü. yani o zamanlar 2 3 k demek en iyi yayıncı sensin anlamına geliyordu.

olayın özüne iniyorum sebebi şudur. o zamanki dramalar. yayıncılardan çok kendi kendilerine bağırıp saçma salak hareket yapmalarıydı. yani bir birine sallamaya minumum du. bu bir birine sallama meselesi . youtube oyun içeriklerinden elini ayağını çekip twitch de patlama olunca başladı.o zamanları çok iyi hatırlıyorum. zeonun en çok izlenen zamanları 15 20 k ları görüyordu. jahrein o zamanlar az izleniyordu. izleniyordu da bu kadar fazla değildi. pintipandanın yeni yeni twitche geçtiği yıllar.

baktılar ki tüm pasta zeona kalıyor . oxi patladı . jahrein destekledi. arkasında dolandırıcı melih uçar geldi. kısaca ortalık ana baba günü oldu. ve sonra pasta bölündü. pasta mevzusu bu olaylardan sonra başladı zaten.


özet: yani haklı veya haksız twitch eskiden oyun platformuydu şimdi ise para basma makinesi gözüyle bakılıyor. o yüzden bu tür olaylar hiç bir zaman bitmiyecek.
Gamerlar için kurulmuştu fakat amacından sarktı ama yinede sayesinde açıp şöyle ilgimizi ceken bir seyler izleme ihtiyacımızı giderebiliyoruz.
şaka maka neredeyse tüm boş vakitlerimi yiyen platform. alacağım oyunları merak edip izliyorum kimisini beğenmiyorum, kimisini çok beğeniyorum ama oyunu izlerken bitirdiğim için sarmayacağını düşünerek almıyorum. alacağım 5 oyunu da almadım sayesinde. paradan tasarruf ama zamandan kayıp.
televizyon ile olan bağımı neredeyse tamamen kopardığımdan, bir süredir takıldığım yayın platformu.
30 saniye suren ve skip secenegi olmayan tiktok reklamlari gunde 30 kere izleten kalitesini yitirmis platformdur.
Elanur pat , evonmoss , miranda kerry diye 3 tane 30 iq'lu kadının da yayın yaptığı platform.
Bu arkadaşların ortak noktalarda vardır hiçbir şeyi iyi yapmamaları, küfretmeleri , izleyicilere hakaret ve anlamsızca sağda solda reklamlarının yapılmasıdır.
ülkemiz için umut olduğu iddia edilen yayıncıların platformudur.

tanım : boş insanların oldugu platformdur .