Öncelikle başlığı izleyiciler ve yayıncılar olarak ele alacağım

Yayıncılar;
Twitch yayıncılar da tespit ettiklerim genelinde bir korku olmakta. O korkuda içerik üretmekte çektikleri sıkıntılardır. Yani kendi kitlesine sunması gerekenlerin ne olduğu hakkında bir türlü karar veremiyorlar.
kimisi league of legends den bir kitle oluşturmak isterken kimiside farklı farklı oyunlar oynuyarak süreklilik yapma derdinde. Ama unuttukları bir konu var ki oda duydukları korkunun dile vurulmasıdır. "Bugün az abone geldi" "Bağış atın destek olun" gibi gibi. Elbette ki haklarıdır sözüm bunları abartanlarda.

Herkes bir işe girerken en alttan başlayıp üstlere doğru adım atmaya başlar.Buda yeni masraflar ve yeni hayat şartları meydana getirir. Bir yayıncı bundan 2 sene önce bilinmezken 1 yılda hype olup sokakta tanınmaya başlayıp resim çektirilmesi gibi. Elbette insan kendini mutlu ve başarılı hisseder. Seni sevenlerin olması güzel bir şey fakat ben bunun değerini bildiklerini düşünmüyorum. Şu zamanlarda artık izleyicilerini bir para basma makinesi gibi algıladıkları aşikar dır. Ekmek teknesi dediğiniz olay, siz masraflarınızı arttırıp size bağış atanların belli bir süre sonra atamaması karşısında,gösterdiğiniz tepkilerin cidden bu meseleyi artık iğrenç derecelerde "dilenme" mevzusuna kadar götürüyor dikkat edin.

Unutmayın ki size bağış atanlar sadece +18 yaş grubunda değiller. Sizi gerçekten sevip küçük kardeşlerimizde babasının annesinin kredi kartından size para yolluyorlar. Ama siz bu küçük kardeşleride eziyorsunuz. Elbette saygısız şımarık çocuklar için söylemiyorum, fakat siz bunu genelliyorsunuz. Sanki tüm çocuklar bu şekildedir diye alğı yaratıyorsunuz.

Sadece bu konu değil. İçerik üretmek cidden zordur. Çoğu yayınlarınız boş muhabbet ve sürekli nerdeyse aynı oyunları oynuyarak geçiyor artık. Bir içerik tuttumu suyu çıkıncaya kadar artık izleyiciler
olarak "yeter lan yeter başka oyun geç" diyene kadar aynı şekilde devam ediyor. En önemliside şu ki .

Yaptığınız eleştiriler...
Eleştiri yaparken çocukca yapıyorsunuz. Azarladıgınız küçük çocuklar gibi oluyorsunuz,düşünmeden yarğılamadan hakaret ediyorsunuz. Özgüven size millete sallama yetkisi vermiyor. Başarınız size insanlardan üstün olduğunuz anlamına gelmez. İzlenmeniz sizin dokunulmaz olduğunuz anlamına gelmez. Artık diyorum kendinize çeki düzen verip . Saçma sapan insanlarada destek verip milletin aklınıda bulandırmayın...
Kalitesiz içerik üreten birini 5 10 k izlenir hale getirdiniz ve bunun gibi bir çok yayıncı. Özellikle küfürler zaten kıyamet alameti neredeyse. Her önünüze gelenin anasına kızına bacısına kısacası ailevi değerlerini sövmekten vazgeçin. Karşınızdaki Hile, trol,ghost vs vs. olmasa bile ediyorsunuz.

Yahu bir insan arkadaşının anasına sövüp sonra nasıl oluyorda "Nasılsın Fatma teyze" diyebiliyor ya. Bu kadarda genişlik olamaz. Ulan karşına çıkıp biri sana ana avrat kaysa buyur mu diyeceksin. Allah'ım küçük çocuklara kızıp güzel örnek oluyorsunuz alkışlıyorum sizi. Daha çok şey var çok . Yemin ediyorum şu sene olan olaylar twitch izlememem için bir bahane resmen ya resmen. yayıncılar kendinize gelin artık . Lütfen. Tek bir oyun platformu kaldı oda twitch onuda siz b*k etmeyin.

İzleyiciler;

Evet sevgili kardeşlerim, abilerim,ablalarım.

Yayın izlerken kullandığımız chat kısmı gerçekten felaket tellalı. Çoğu zaman dayanamayıp full ekran geçiyorum. Ordaki Chat aramızdaki muhabbet ve karşımızdaki yayıncının oynadığı oynunun ve yayıncı ile aramızdaki muhabbet için kullanılması gereken bir araç dimi. Hem fikiriz dimi. Peki be manyak sen oraya neden koca koca memeler , cıplak kadın , penis gibi gibi sapık çizimler atıyorsun . Örnek veriyorum;

Yayıncımız lol oynarken komik bir şekilde öldü. Chate spam atmak isterken önümde kocaman bir penis beleri veriyor. Ayıp yahu komik değil. Yapma lütfen. Bir konuda şu . Türkiye gündemi konuların orda konuşulması .

Kanka sen oraya yayıncı izlemeye gelmişssin sen haber ajansı mısın.
Yayıncı pubg oynuyor chat siyasi tartışma yapıyor. Onun için bir sürü siyasi tartışma için yerler var. Twitch siyaset meydanı değil.

Gereksiz linçleriniz var bide. Tam ölüm tam. Yapmayın ya şu linçleri valla çok gereksiz mide bulandırıyor. Küfürleri söylememe gerek yok. Bide ufak bir isteğim. Gereksiz yayıncıları içerik üretemeyen yayıncıları izlemeyin lütfen. Daha başarılı yayıncılar da var onlarada göz atın.

Küçük kardeşlerim. Şımarık tavırlarınız cidden bizi çileden çıkarıyor. Biraz daha sakin ve ağır başlı olamaya çalısın. Karşındaki adam 35 sen 15 yaşındasın. Karşına çıksa altına yaparsın adama ettigin küfürün haddi hesabı yok. Saygılı olun.
2500 harf sınırı bana yetmiyor :) kusura bakmayın o yüzden entryleri ikişer atıyorum. düşüncülerim bir entrye sığmıyor :D
Dedigin konularda haklısın dostum.
Gerçekten bu isi durumu maddiyati iyi olmayan kişiler yapsa bu kadar azgın chat olmuyacak veya yayıncılar küfür etmese yayınlarında bu kadar geniş bir alan olmuyacak.
Anasına küfür ediyolar yarrabi şükür diyen insanlar da var bunlar yüzünden gelecek nesilin ahlakı bozulmak üzere şimdik ben düşünüyorum mantık bulmaya calısıyorum
16 yasındali elanur pat nasıl ünlü oldu ?
Heryerine pamuk tıkayan bir kız nasıl ünlü oldu
Yada lylo Hertarafını soyunarak. Nasıl ünlü oldu

Twitch kitlesi yas aralıgı olarak 11-18 arası oynar
Nadir görülenler ise 20-25 yas arasıdır.

11 yasındaki cocuk ne gördün abisi sen elanurun chatıne memeni yalarım diyorsun
15 yasındaki cocuk enes abi anamı sik diyebiliyorsun.

Anlam veremiyorum cok cok sıkıntılı sürec bunlar .

Birbirlerini meşhur etme olayı da var
Jahrein Holmeesi yayına alarak meshur etti.
Sonra birbirlerini satıyolar
Kusura da bakmasınlar herkes işi bitene kadar arkadaştır .

Bu yüzden Twitch çöp bir kitleye getiren bayan olarak elanurun oncelikle daha sonra Lylo daha sonra evonmoss hanımefendiye her küfür helaldir.

Yarın diğer gün burayı okudugunuzda aaa bize küfür ettirtmeye calısıyor diyecekler
Peşin peşin yazıyorum buradan

Sizler yayınlarınızda 12 yasındaki cocugun ananı sikerim demesini biliyorsunuz.
Evonmos adlı kişi ya yemek yiyor yayın açmış yemek yiyor ulan öküzler 800 kişi ne diye izliyorsunuz .
Zaten kızın yaptıgı ayıp birşey birde 800 tane öküz kızı eğilir de memesini görürürüz diyerekten izliyor .

Evet evet kızdada var ama bizim öküzler çok abazalar

Abla füzen güzelmiş bagısları atıyolar birde para atıyolar biriisi geliyor 5000 tl atıyor numaranı yazarmısın ?
What ?
Yani herkesin içinde numarasını vermicek sana tabi biliyoruz hemen yapıştırıyor cevabı istersen bagıs atma numaramı vermem diyor canlı yayında.

Hooop instagrama giriyor buluyor hemen bagıs atanı nerdesin ne is yapıyoesun hm görüşelimmi sonra ?

Bitti iş

Hadi bakim yalaaah
Keşke keşke Sadece maddiyat durumu kötü olanlar bu işi yapsa diyecem de onlarda ileride aynı bok olurlar .

Twitch yaş sistemi gelirse raylar yerine oturur !