bu başlık clickbaittir. ee fenomen olmanın ilk şartı budur :) fenomen nasıl olunur değilde, neden fenomen olmak istiyorsun ? sorusunu ele alacağım

sallıyorum, türkiyede 35 milyon genç varsa bu gençlerin yarısı fenomen olmak istiyor belkide daha fazlası. bu konu bu sözlüğe uygun değil biliyorum. içimde kanayan yaralarımdan bir tanesidir bu. ben hayatım boyumca kimseye hayranlık duymamış ve fenomen olmak gibi bir derdim olmadı hiç bir zaman.

yolda yürürken seni sevenleri görmek, bir video attığında binlerce-milyonlar insanın izlemesi vs... bunlar güzel şeyler olabilir. buna itirazım yok. ön yargınız olmasın.

güzel görünen şeyler size sorumluluklar da yüklüyor. yaptığınız bir hareket tamamen çökmenize sebep olabilir. söylediğiniz bir söz aşırı derecede nefrete sebep olabilir.

neden olmak istiyorsun ?

para mı ? tanınmak mı ? veya bilinçlendirmek mi ? yada meraktan mı ?

gördüğünüz her dünya gerçek değildir. hayaller insanı besler ve başarıya hedefler. söz konusu hayal dışı bir şey ise sadece sizi üzer. beğeni butonuna bağlı kalarak hayatını çürüttüğünün farkında bile değilsin. ben bir başlık açarken acaba nasıl faydalı olur düşüncesindeyim şuanda olduğu gibi. neden fenomen olmak için taklit ediyorsun ? kendin olamıyor musun ? fenemon olanların gerçek kişilik kimliği taşıdığını mı sanıyorsun ? şuanda 100 kişi fenomense bir elin parmağını geçmiyecek şekilde kendileri değiller. fenomen olmak sadece insana güzel görünen aldatmacadan ibarettir.

fenomen olup kaç kişi faydalı iş yapıyor ? 1 gün şurda geçirdim, 1 gün burda geçirdim ???? bugün kime sallayıp saçma sapan hareketler yapsam derdinde olan insanlara özenmek ne kadar mantıklı. twitchde ki yayıncıların artık memur edası olduklarının farkında mısınız ? içerik üretmekten çok şu kadar saat yayın yapıp kapatma derdine girdiler. "düzenli yayınlar yapıyoruz arkadaşlar günde 4-5 yapıp kapatacam"... bu tür insanlara mı özeniyorsunuz ?

neden tarihimizi öğrenmiyoruz ? neden bir bilimsel makalelere bakmıyoruz ? neden kitap okumuyoruz ?

tek dert fenomen olmak aslında ne kadar yeteneklisiniz biliyor musunuz ? o özendiğiniz insanlar taş çıkarırsınız. hayranlık duygusu yüzünden bir adım dahi ileri adım atmıyorsunuz. şarkı söyleyen insana hayran olmam, o sözün anlamına bakıp gerçekten güzel bir anlam taşıyorsa o söze hayran olurum. şu yaşıma kadar tek bir şeye kalıcı bir şekilde hayran oldum oda, şanlı tarihime.

gözlerinizi kapattığınız da karanlık olur. açtığınızda aydınlık dimi ?

gözlerini aç ve kendi gerçek dünyanı gör.
Tek hatalarında linç yiyen insanlardır fenomenler mesela khontar mı ne bir rapci gidiyor konserde adamın kafasına telefon calıyor :D
al size fenomen :D