ghostlamak, yani stream sniping (türkçe karşılığı pek açıklayıcı ve tatmin edici değil ama türkçe karşılığı yayın nişancılığı) sadece twitchte olmamakla birlikte her yayın platformunda yayıncıların yaptığı çevrimiçi oyunlarda onunla aynı zamanda maç eşleşmesine girip oyununa denk gelmek. Aynı zamanda oyun içerisinde yayını arkadan açarak yayıncının yaptıklarını birebir bilir ve öne geçer, buna neden denir bilmiyorum ama, Türkiye'de ghostlamak deniyor. Anlayabileceğiniz üzere tatsız, hoş olmayan hareketler yapmayı seven ve oyunlarda yeteneksiz ve ilgi açlığı çeken kişiler yayıncıları ghostlar, sık ghostlanan yayıncılara örnek verecek olursak:
- Wtcn (Ferit Karakaya-26 yaşında) Bana göre ghostlanma oranı -- 98
- Mithrain (Cem Karakoç-27 yaşında) Bana göre ghostlanma oranı -- 99
- Elwind (Kaan Atıcı- 26 yaşında) Bana göre ghostlanma oranı -- 95
- Stansfield (Mert Tezgür- 27 yaşında) Bana göre ghostlanma oranı -- 90
- UNLOST (Cantuğ Özsoy- 29 yaşında) Bana göre ghostlanma oranı -- 55
- Rammus53 (İslam Ekşi- 24 yaşında) Bana göre ghostlanma oranı -- 70
Açık şekilde diyorum. Ghostlayanların bir gram beyni yoktur. Ne olursa olsun adam o kadar emek vermiş bir embesil çıkıp bütün yayını ciddi anlamda izlenmez hale getiriyor.

not:yardım edenler,sadece eğlenmek amacıyla yapanlar vs... yani iyi niyetliler hariç...

Unlostu ghostlayan cocuk %3 sansla bıçak çıkarmıştır dünyayı unlost kolu yonetsin smmsmsmmsms
Yayıncı yayın esnasında oyunu başlat tuşuna bastigi zaman aynı zamanda sizin basmanız ve aynı oyuna düşüp , bir yandan yayından onu izleyip nerde olduğunu görüp gidip öldürmeniz veya kesmenizdir.
Bir yayıncı multiplayer oyun oynarken onun oyununa denk gelip yayıncının yaptığı hareketleri izleyerek adeta hile gibi yayıncının oyunu zehir etmektir. En bilindik ghost wtcN'ı ghostlayan "kreplnk" olsada, Dost Kayaoğlu'na yapılan ghosttan daha üst birşey görmedim ben internette. youtube'da buldum.mp4 yazarsanız çıkar. Dost kayaoğlu bu videonun ardından Vlog: Bir Sapığım Var başlıklı bir video çekmiştir. Bence Türkiyedeki ghost olaylarının en iyisi buydu.