Faceit, başta CSGO ile Dota2 vb , birçok ESpor oyununda rekabetçi maç oynamak için kurulmuş bir PUG platformudur. Tamamen ücretsiz rekabetçi sisteminde oynamanızı sağlar.

Faceit diğer onemide şudur ;
Profesyonel insanlar ile oynarsınız cogu İQ'su düşük ahmaklar burada oynamaz
Rus trolcüler burada cok olmaz.

Tavsiyem faceit oynamanızdır
Faceit yaklasık 1 yıldır oynuyorum 5 LVL olup düşüyorum
Ping skntısı yaşamak böle birşey bende isterdim level 10 olmayı ama ülkemizin durumu bu sekilde elimden birşey gelmiyor
Xantaresin de bige gitmesinin en onemli sıkıntısı ping kaynaklıdır .

Günümüzde Türk Olup faceit 10 level olan Tüm Oyuncular İnternet faturasına aylık 400 tl ödüyor.
Profesyonel oyuncular ve olmak isteyenler icin kurulan rekabetci sistemi başarılı olmuşlardır.
Turnuvalar faceit den oynanmaktadır.
Yeter da valla yeter intihar edecem bu ne kanser bir şey aga 40 vuruyon olmuyor 45 vuruyon olmuyor 15 vuruyon gene olmuyor siz nasıl lwl atlıyorsunuz şu faceit free de waytfeys diye bir discord sunucusu var orada 7,8,9,10 lwllerle giriyorum 0 sıkıntı hatta genelde topfragger felan oluyorum ama max 6 lwl oldum
aynen rank atlamak baya zor 10 levele gelene kadar canım çıktı önemli olan full oynamak ben faciet dışında hiç biyere girmeyerek buraya geldim
Faceit sistemi de eskisi gibi değil şuanda zorlaştırdılar.
başarılı olan e spor kariyerine giriyor hocam
faceit’te level atlamak için elo puanı kazanmanız gerekiyor. Elo puanı kazanmak için bildiğiniz gibi maç kazanmalısınız. Her seviye arasında 150 puan fark vardır. Kazandığınız her maçta yaklaşık +25 elo gelir ve kaybedince -25 puan gider.
Faceit’in üç adet üyelik planı var. Biri bedava olan, biri Supporter, diğeri ise Premium. Açıkçası bedava üyelik benim işimi görüyor. Ancak düşük bir leveldaysanız muhtemelen maçlarınıza sürekli troll veya oyunu bilmeyen kişiler gelecektir. Hatta düşük seviyelerde pistol roundunu kaybedince direk takımdan birkaç kişinin çıktığını bile görüyoruz.

Supporter üyelik alan arkadaşımın tecrübelerini aktarayım. Açıkçası bu üyelik tipine geçince yalnızca AFK kalanlar veya maçın ortasında çıkanlardan kurtuluyorsunuz. Üst düzey bir oyun dönmüyor yani. Trollerden bıktıysanız veya turnuvalara katılacaksanız almanızı öneriyorum.
Herkes profesyonel olarak faceit önermiş burada da aynı kural geçerli cs go daki gibi rank sistemi değil elo sistemi ile calısıyor.
Takım arkadaşınız yoksa her an trolcülere denk gelebilirsiniz.
Cs go için kullanıyorum gayet güzel hoş bir rekabetci modu ama oyun ararken filtre modu gelmesi gerektigini düşünüyorum türk oyuncularla oynama seçenegi cok istiyorum.