twitch platformunda elwind sevgilisi olarak tanıdıgım kişidir ''eylül adıgüzel''.
Benim düşüncem ise bu arkadaş hakkında hiçbir şekilde yayıncılığı hak etmeyen ün kazanmış popüler olmuş sevgilisi ''elwind' üzerinden prim kasarak şöhret yapmış kişidir.
Aslında çok örnek var mesela ; Enes batur , Başak Karahan
Rekabet nedir ? Rekabet 2 "şey"in arasındaki kalite,fiyat,marka..... farklarıdır. amd-intel gibi, adidas-nike gibi. xbox-ps gibi. kimi fiyat üzerinden kazanmaya çalışırken kimi kalite güvence gibi farklarla kazanamaya çalışıyor. ortada bir rekabet var yani.

twitch de rekabet ne olmalı sizce ?

sunduğu yayın kalitesi, konuşması, mizahı, sesi, oynama tarzı, yaptığı yayın saati gibi şeyler.

şuanda öyle bir durum varmı ? kesinlikle yok. artık şaşırmayın sevgilisini yayıncı yapmış, arkadaşı çok izleniyor gibi şeyleri artık bıraktım. twitch izlemiyorum.

ne zaman kalitesiz kişilerin kalitesiz ortamları bitti yeni ve gerçekten rekabet edilecek kişiler geldi o zaman izlemeye başlarım. önerilen kanallarda farklı bir yayıncı yok hep aynı kişiler. bende doğal olarak sıkıldım ve eleştiriyi zaten umursamıyorlar, hatta ve hatta yapıcı bir eleştiride bile ana bacı küfür yiyoruz. artık eleştirenler kalmadı çünkü bende dahil bıktık aynı yayıncıları ve bosstladıkları kalitesiz diğer yayıncıları görmekten. twitch daha çok izlenmeye başladı çünkü bizden sonraki nesil daha ne bok olduklarını bilmedikleri için bir süre bu şekilde devam eder sonra onlarda sıkılmaya başlar zaten.

ne zamandan beri bakmıyorum izlemiyecem dedim ama bir ara bi bakacam, kimler kimlerle kapışmış, kimler kimlerle küşmüş :)...

özür dileyerek

"götten sallama uzmanı" hayla orada olduğu sürece dramlar devam ediyordur