bu başlık silinirse hak veririm, benim yazacaklarımı üstünüze alınmanıza gerek yok. genelleme yapacağım. bu başlığı görünce "ne alaka sözlükle alakasız bir başlık" diyebilirsiniz haklısınız. baya bir yıldır ekşi sözlük okurum, her hangi bir hesabım vs. yoktur sadece oradaki başlıkları takip ederim. siyasi mevzulardan bahsetmiyecem. siyasi tercih insanların en temel hakkı ve düşüncesidir. mesele bu sözlükte yüzde:90 her şeye karşı gelinmesidir.

sözlükler insanların fikirlerini, düşüncelerini aktarma platformudur. ekşi sözlük bu yüzden bu konuda kendisini koruyor-du, başlıklara baktığınızda çok fazla fikirlere karşı saldırılar olduğunu görebilirsiniz. bir yazarın başlık açıp ciddi manada küfürler ve rencide edici entryler çok sık görmeye başladım.

ekşi sözlük fikir özgürlüğünü temel alan bir sözlük olmasına rağmen, yazar ve çaylaklar bu zihniyetinden uzaklaşmış vaziyette. emin olun ekşi sözlükte bir yazarsanız kendi düşünce ve fikriniz açısından diğerlerine ters düşen bir başlık açarsanız, sert entrylere maruz kalıyorsunuz. fikir ayrılığı her zaman olmak zorunda, ama mesele bu fikir ayrılığından beslenen kişileri görüyorum.

her şeye olumsuz karşı çıkan bir sözlük haline geldi. ekşi sözlük bu şekilde devam ederse yakında kullanımı azalıp, yok olmaya kadar gidecek. sözlükte hem kadın haklarını savunup hemde taciz edercesine kadınlara saçma sapan entrylerde mevcut.

öyle kişilerde ki var ki milli duyguları gelişmemiş, türkiye adına ne kadar düşmanlık varsa beslemiş kişilerde var. bu siyasi bir konu değildir. türkiye bir ülkedir ve bu ülke her tc vatandaşı olan herkesin meselesidir. o kadar çok düşmanlık besleyenler varki, ülke hakkında ufak bir olumlu meselede bile emin olun linç bu tarif için uygun bir kelime olmaz. o derece.

ekşi sözlükte artık fikir beyan etmek zorlaştığını görüyorum. tartışma olur, fikir ayrılığı olur, yanlışını düzeltmesi için uyarı olur, ama küfür, hakaret, rencide etme olmaz. hele mesele türkiye ise bu konu "özgürlük değil" "ahmaklıktır"

bu tür toplumlarda özgürlüğün ne anlama geldiğini bilmediklerini düşünüyorum. şu yaşadığımız koca evrenin bir sonu varken, muhteşem dünyamızın bir süresi varken, kısaca dokunduğumuz her şeyin bir ömrü varken , özgürlüğün sonsuz bir şey olmasını düşünmek akılsızlıktır. toplumun huzurunu kaçıran, yaşama özgürlüğünü, egemenliğini kısıtlamayan tüm kuralları çiğnemek özgürlük değildir. kurallar olmasa bir düzen olmazdı.

herkese saygım vardır. vatanıma milletime dil uzatanlar hariç.

admin saygılar:)