HLTV dünyanın en iyi CS:GO takımlarını sıralaması üzerine CS:GO takım sıralaması güncellendi. Temmuz ayındaki turnuvalar da eklenerek sıralamada farklılıklar gelişti. Global olarak offensive takım sıralamasının mart ayı da yayınlanmıştır. CS:GO takım sıralamaları 2019 şampiyonu astralis 10 gün önce düzenlenen BLAST Pro Series: Sao Paulo'yu da kazanarak formunu korudu. İlk sıralamalarda lider olarak korumayı başarmıştır. Takım sıralamalarında ilgi çeken nokta ise WESG 2018 şampiyonu Windigo olmuştur. Bulgar ekip 15 sıra yerleşmiştir. Takım kadrolarında köklü değişikliklerde Mousesports ile Cloud ise sıralamada yer almamıştır. Starladder major 2019 da mücadele edecek takımlar belli oldu. Bölge elemelerinin sona ermesiyle turnuvaya katılacak olan takımlar netleşti. Ana turnuvada toplam 16 takım var bu takımların 8 tanesi ise belli. IEM Katowice 2019 da ilk 8 sayılarına giren takımlar turnuvaya Legends olarak direkt olarak katılacak. Kalan 8 takım ise turnuvanın ana elemelerinden gelecek. Ana elemelerde yarışacak olan 16 takım arasından 8'e giren takımlar Starladder Major 2019 Challenger olarak katılacaklar.

Starladder Major 2019' a Direkt Olarak katılacak Takımlar

Iem Katowice 2019'da ilk 8 sayısına giren takımlar bu turnuvaya LEGENDS statüsüne direkt olarak katılacaklar. Fakat cloud 9 hariç. Bu takımlar ise
Team Liquid
astralis
Ence
Faze
Navi
NİP
MIBR
RENEGADES
Kalan 8 takım ise ana elemelerden gelen takımlardan oluşacak. 16 takımın mücadele edeceği elemelerin 8 tanesi yine IEM Katowice 2019'dan gelen takımlardan oluşuyor. Diğer takımlar ise Avrupa, Amerika, Asya ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölge elemelerinden gelen takımlardan oluşmaktadır.

Ana Elemelerden Oluşacak Takımlar

Vitality
NRG
G2
FURİA
MOUSESPORTS
NORTH
CR4ZY
FORZE
GRAYHOUND
COMPLEXİTY
AVANGAR
HELLRAİSERS
TYLOO
INTZ
SYMAN
DREAMEATERS

Dünyanın en iyi CS:GO Takımlarını bir araya getirecek olan organizasyonun en büyük ödül havuzu ise tam olarak 1 milyon dolar !