Selamlar,serimin ikinci yazısında sizlerle tekrardan karşınızdayım Gamerlar.Bildiğiniz gibi bu yazımda Csgoda haritalarda bulunan graffitilerin hikayelerini sizler ile paylaşıyorum.Dilerseniz yazıma geçelim.Ha,bu arada serinin ilk yazısı olan (bkz:Csgo Graffitilerin Hikayeleri) da bakabilirsiniz.

Bugün ki hikayemizde Gambit takımında bulunan "Dosia"nin 200 IQ bombasını ve bu küçük şeyin bir takımın kaderini nasıl değiştirebileceğine göz atacağız.

PGL Major Krakow’da büyük final karşılaşması oynanıyordu. O zamanların yükselişte olan ekiplerinden Immortals ve Gambit Esports karşı karşıyaydı. Bu finali baştan ilgi çekici kılan, bu iki takımın o dönemde dünya sıralamasında ilk 10’da bulunmamasıydı. Bu, ilk 10’da olmayan iki takımın karşılaşması açısından ilk ve halen tekti.2 mapin ardından durum 1-1 eşitlendi.Sıra son haritaya,yani Traine gelmişti.11. rauntta Gambit ekibi, haritanın A tarafını savunmakta başarılı olamadı. Immortals ekibi A tarafına bombayı kurdu. Pozisyon, 3’e 2 şeklinde Immortals lehineydi. Immortals oyuncusu steel 97 canlı iken HEN1 ve LUCAS1 kardeşlerin canı 100’dü. Gambit oyuncusu Zeus, B tarafında canı az şekilde elindeki AWP’yi saklamaya çalışırken takım arkadaşı Dosia, A tarafı dışında bir skor yakalamaya çalışıyordu. Rakibinin bombayı çözmeye gelemeyeceklerini anlayan Immortals ekibinde HEN1, bombanın etkisinden kurtulmak için kütüphaneye doğru giderken LUCAS1 ve steel, A bomba tarafının dışındaki pit kısmının kenarına geçmiş, böylelikle ellerindeki silahları bombadan kaçarken düşürme riskini elemişlerdi. Zira Immortals ekonomisi çok iyi değildi. Bu silahların düşmesi demek, raunt kazanılsa dahi sonraki rauntta takımın epey zorlanması demekti. O bölgede gerçekleştirecekleri boost ile raundu güvenlice tamamlayacaklardı. Ancak Dosia son sözü söylememişti.Bombanın patlamasına çok kısa bir süre kala Dosia, o zamana kadar belkide kimsenin düşünmediği bir hareketi gerçekleştirdi. El bombasını çekip köşeye yollayan Dosia, steel ve LUCAS1’in yarı canlarını götürdü. Böylelikle bomba patladığında her ikisi de azalan canları nedeniyle hayatta kalamadı.Bombanin etkisiyle ölen steel ve LUCAS1 sonraki raund kısıtlı sayıda ekipman ve silah çekebildi.Çekişmeli maçın ardından Gambit durumu 16-11 kazandı.Geriye akıllarda Gambitin 200 IQ luk bombası kaldı.