1907 fenerbahçe espor. Türkiye'nin köklü kulüplerinden birisinin e-spora girişinin olması güzel bir şey. Çoğu ülkede olduğu gibi. Bir çok oyunda 1907 fenerbahçe espor takımının başarıları vardır. En büyük başarısı da bildiğim kadarıyla lolde. 2017 yılında rift rivals bölge şampiyonu olmuştur. Rift rivals ilk kez 2017 düzenlenmiş ve fenerbahçe şampiyon olmuştur. Ardından 2017 türkiye büyük finalinde şampiyon olmuş ve lolde türkiye liginde dark passageden sonra şampiyon olan ilk takımdır. yine aynı sene worlds 2017 ön elemesine katılmış ve buradan başarılı bir performans ile worlds 2017 gruplarına kalmıştır. Kurada ssg rng ve g2 gelmesiyle hiç şansı kalmamıştır. yine de gösterdiği performans ile ve takım oyunuyla gruptaki bu güçlü takımlara kafa tutmuştur. 2017 tbf rift rivals kadrosu şöyledir :

Üst Koridor Berke "Thaldrin" Demir, Ormancı Kang "Move" Min-su, Orta Koridor Kim "Frozen" Tae-il, Nişancı Ege Acar "Padden" Koparal, Destek Bahadır "Japone" Çolak.

2017 worlds te vize sorunundan dolayı move gidememiştir. Yerine vici gamingten (Lee "Crash" Dong-woo) geçici olarak oyuncu alınmıştır. Böylelikle vici gaming ile 1907 fenerbahçe espor kardeş takım olarak kayıtlara geçmiştir.

Benim düşüncem eğer move vize sorunu yaşamasaydı fenerbahçe worlds 2017 gruplarından çıkabilirdi. Çünkü takım yerine çok oturmuştu. Yeni oyuncu ile ısınma sürecini atlatamayıp biraz tökezlemeler olduğu halde başarı elde ettiler. Çok güzel bir kadro ve çok güzel bir seneydi. Keşke tekrardan böyle bir güzel başarı görebilsek.